fbpx
szumny

W tym artykule podam wam kilka wskazówek jak, możecie zapewnić sobie trochę spokoju w tych, trudnych i dynamicznych dniach.

Postanowiłem do was napisać kilka słów, w tematach zbliżających się wesel.

Sytuacja jaka jest każdy wie, i z pewnością zastanawiacie się co robić, więc postanowiłem to wszystko zebrać do przysłowiowej kupy i przesłać wam kilka wskazówek.

Po pierwsze – bez paniki 🙂

Na rozmaitych forach czy od ludzi, można usłyszeć mnóstwo obiegowych plotek. W zeszłym tygodniu mój kolega Dj dawał sobie głowę urwać, ze w poprzednią niedziele wojsko zamknie miasta a prezydent to ogłosi. Wczoraj znowu, że cała pandemia potrwa kilka lat. Tak naprawdę, nikt nie wie czy potrwa 2 tyg, 2 miesiące, czy może 2 lata. Dlatego nie poddawajcie się takim spekulacją czy bazarowym plotkom, strach napędza różnego rodzaju plotki a ilość informacji nie pozwala nam tego dokładnie odfiltrować więc dajemy wiarę tym najstraszliwszym. Zamiast tego obserwujcie sytuacje. Ja patrzę na statystyki które jeśli was to interesuje możecie obejrzeć w arkuszu:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ZIdpVF5AfbkFvGxey92RQLjRVWF8_oWN5-hSbFDL8g0/htmlview#gid=254242832

Krzywa przyrostu, idzie w górę – źle, wypłaszacza się – dobrze. I tyle.

Po drugie – tylko spokój może nas uratować 🙂

Ale jak być spokojnym możecie zapytać, skoro ciocia Grażynka z wujkiem Januszem dzwonią co chwilę i pytają się co to będzie, co z weselem itp. itd. szału pewnie można dostać 🙂
Więc po kolei.
Nie dawajcie za wygraną, nie rezygnujcie, nie zmniejszajcie wesela do obiadu z rodziną. Jest to piękny i wspaniały dzień, na którym spotka was jedyny raz w życiu, mega dawka pozytywnych emocji i życzliwości od waszej rodziny i przyjaciół. Dostaniecie takiego kopa emocjonalnego który będzie was niósł przez następne kilka tygodni jak nie miesięcy, i pozostanie jednym z najpiękniejszych wspomnień waszego życia. Ja wiem o czym piszę bo tego doświadczyłem, i wiem, że ten dzień jest warty każdych pieniędzy i przeciwności. I dlatego właśnie nie jestem fanem tego rozwiązania, poza tym takie wspólne rozwiązywanie problemów i dążenie do wspólnego celu pomimo niesprzyjających okoliczności na pewno jeszcze bardziej was scementuje.
Jak zapewnić sobie odrobinę spokoju 🙂
Odpowiedź jest prosta – termin rezerwowy. Co nam to daje ? Przede wszystkim trochę spokoju, jeśli mamy termin B nie musimy się martwić co się stanie, jeśli do wesela zakazy nie zostaną zniesione, wesele odbędzie się w drugim terminie.
I tu pojawia się pytanie kiedy się zdecydować na drugi termin ? Trzeba wyznaczyć sobie deadline. Jeśli termin wesela będzie niebezpiecznie bliski, a sytuacja nie będzie się polepszać – przekładamy. Jak blisko wesela może być ten deadine ? To już zależy głównie od was, jeśli uważacie, że dwa tyg. przed weselem wystarczy wam na to aby, poinformować wszystkich o zmianie i nie czynić nadmiernych przygotowań do wesela które może się nie odbyć, to niech to będzie 2 tyg. Jeśli uważacie, że 3 tyg to zgadnijcie co ? 🙂 Natomiast po wyznaczeniu takiego terminu, możecie od razu poinformować gości o sytuacji, na pewno spotka się to ze zrozumieniem i aprobatą.

Jak formalnie tego dokonać.

Po pierwsze sala, zadzwońcie porozmawiajcie jak oni to widzą, i zapytajcie o wszystkie wolne terminy w tym roku. Może być opór dlatego, że formalnie dopóki na dany termin nie jest ogłoszony zakaz według nich przekładanie nie jest zasadne. Dlatego podczas rozmowy nie mówcie o przekładaniu a o konieczności wyznacznia terminu rezerwowego, przy okazji zapytajcie też o środy, czwartki i inne dni tygodnia, ponieważ może się okazać, że soboty mogą mieć już pozajmowane. Ale nie przejmujcie się, środa czy poniedziałek jest tak samo dobrym dniem na wesele jak każdy inny, wiem bo byłem na „kilku” takich 😉 Odradzam, przekładanie wesela na lata następne, ponieważ cała branża co roku zmienia te stawki tak, samo jak fotografowie, kamerzyści itp. I może się okazać, że ok zmienimy termin na za rok ale to już będzie drożej. Poza tym, na pewno wiele sobotnich terminów również w 2021 jest już pozajmowanych. Rzadko reklamowanymi, terminami są również, terminy zimowe, ja jestem fanem i jest do tego kilka fajnych powodów. A jak byście chcieli zobaczyć jak wyglądają zimowe wesela zapraszam do mojej zaprzyjaźnionej miejscówki weselnej.

https://www.facebook.com/lesna.chata/posts/2302455653386537

Która również dysponuje miejscami na wesele w zimie. Jak już dysponujemy wolnymi terminami z sali, tak samo pytamy o terminy usługodawców i już możemy wybierać termin który wszystkim będzie pasował, jako termin rezerwowy. Następnie poinformujcie salę i usługodawców, że jeśli do waszego deadline nie zmieni się sytuacja przekładacie wesele na termin B. Jeśli wesele zostanie przełożone w ramach tego samego roku, lub nawet zimy nie powinno to wiązać się z dodatkowymi dla was kosztami, a garnitur czy suknia powinny dalej pasować 🙂

Jeśli chcecie o tym pogadać to jestem do dyspozycji, zajrzyjcie również na mojego fejsa, na którym ostatnio nagrałem również video w tym temacie. Trzymajcie się ciepło, ale w domu 🙂 I nie dajcie się zwariować, nie takie rzeczy ze szwagrem 😉

Newsletter!

Zapisz się do mojego newslettera aby być na bieżąco !

Jestem partnerem portalu ślubnego weselezklasa.pl dzięki temu wybierając mnie macie szanse wygrać wspaniałą podróż poślubną.
Dj Szumny / Wodzirej - Elegancko z humorem i bez Siary :)

djszumny.pl wszelkie prawa zastrzeżone. Zapoznaj się z polityką prywatności